V piatok sme sa s kamarátom dohadovali na literatúre čo s víkendom zatiaľ čo ostatný iný spolužiaci plánovali čím sa opijú( je smutné že 14 ročný majú takéto záujmy .) my sme plánovali prechádzku .

Rozhodli sme sa že pôjdeme do Leopoldova poľnými cestami a pôjdeme pozrieť babku a dedka .
Tak o 13.:15 sme sa stretli na štadióne . Zamierili sme smerom na železničný most ktorý sme prešli s pohľadom na jednu čiernu kačku , asi škaredé káčatko 😀 pretože bolo samé bez rodiny 😀 .

Prvá polovica trasy sa odohrávala v akoby v africkej bushy len suchá tráva a kríky a pri chôdzi za nami prach . Výhľad nám spríjemňovala atómová elektráreň 😀 .
Zrazu sme sa objavili pri čističke vody a následne sme obišli väznicu . Po asi pol kilometri sme boli na železničnej trati skadiaľ sme pokračovali popri poliach k malému kopcu hliny kamaráta som prehováral nech ide k babke so mnou ale trval na svojom a na chvíľu sme sa rozdelili . Požičal mi svoj bicykel aby som sa rýchlejšie vrátil keďže som bol pešo. Keď som prišiel k babke tak ma pohostila práve dorobeným bôčikom s cesnakom a štipľavou paprikou .

Dedka som sa spýtal či sa dá na železničný most dostať aj okolo jazier povedal že áno ale ak bude voda v lodenici treba sa kus vrátiť a isť druhou cestou . Doplnil som vodu a na cestu mi babka zabalila kus koláča , koláč som schoval do kapsy , chvíľu sme sa porozprávali a vyrazil som za kamarátom . Po stretnutí na tom istom mieste som mu vrátil bicykel a až po železničnú trať sme pokračovali rovnakou cestou . Pri železničnom priecestí sme šli k jazerám ( kde bolo veľa dievčat 😀 ) .
Ďalej sme pokračovali bushou k železničnému mostu ale nastal problém na mieste zvanom lodenica bola voda , aj sme uvažovali o prejdení ale nevedeli sme hĺbku a voda bola poriadne studená .
Tak sme sa kus vrátili upozornili ľudí čo šli tým smerom a dorazili sme na druhú stranu lodenice . Keď sme prišli na železničný most bolo 16:30 . Po príchode domov som nakrájal práchnovec nájdený cestou , a odpílili sme konár z višne z ktorého bude kuksa . na poliach sme stretli 3 zajace. Dnes som mal super deň v spoločnosti kamaráta a som rád že som navštívil babku a dedka .